Artykuły

Jak w Esdentia leczymy dzieci?

Jak w Esdentia leczymy dzieci?

Dlaczego warto odwiedzić Estendia zanim dziecko poczuje ból?

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, które są już między 1,5 a 2 rokiem życia. Nawet jeśli dziecko nie odczuwa żadnego dyskomfortu lub bólu, zdecydowanie zachęcamy do odbycia wizyty adaptacyjnej w Esdentia. Wówczas, gdy pojawi się realna potrzeba leczenia, maluch będzie odpowiednio przygotowany do współpracy z naszymi specjalistami.

Dbamy, aby nasze spotkania z dziećmi były dla nich przyjemne i ciekawe. Chcemy, aby dzieci miały pozytywne skojarzenia z gabinetem. W czasie pierwszej wizyty pokazujemy maluchom sprzęty, opowiadamy o tym, jak wygląda zwykła wizyta oraz zapoznajemy z naszymi specjalistami. Wówczas nie przeprowadzamy jeszcze konkretnych zabiegów – naszym priorytetem jest zaciekawienie dzieci i zbudowanie z nimi relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. 

Jak w Esdentia leczymy dzieci?

W zależności od potrzeb małego pacjenta w Esdentia stosujemy różne rodzaje wypełnień zębów mlecznych: materiały światłoutwardzalne, materiały chemoutwardzalne z wysokim stężeniem fluoru oraz materiały bioaktywne. Jeśli tylko pozwala na to przebieg leczenia, dzieci mogą wybrać kolor wypełnienia z całej gamy materiałów z brokatem.

Jak przygotować dziecko do wizyty, podczas której ma odbyć się leczenie?

  1. Wybierz odpowiednią porę dnia. Najlepiej żeby dziecko było wypoczęte, najedzone.
  2. Najlepiej przed samą wizytą zjedzcie normalny posiłek, a następnie umyjcie zęby. Czasem leczenie wymaga wstrzymania od jedzenia przez około 30 minut do dwóch godzin po wyjściu z gabinetu.
  3. Jeszcze w domu opowiedz dziecku, na czym polega leczenie – można skorzystać z książeczek dla dzieci, zróbcie wspólnie przegląd zębów ulubionych zabawek.
  4. Nie używaj słów „nie będzie bolało” – dzieci w ogóle nie mają takich skojarzeń z wizytami, zapewnienie o braku bólu wywoła efekt przeciwny do oczekiwanego.
  5. Nie opowiadaj dziecku, że na wizycie nic nie będzie robione, ale też nie wchodź w specjalistyczne szczegóły. Można na przykład opowiedzieć, że miły Pan lub miła Pani policzy wszystkie zęby, dokładnie je obejrzy, może umyje je w specjalny sposób albo postuka w nie przyrządami.
  6. Nie przenoś na dziecko własnych lęków. Nawet jeśli Ty sam/a masz złe doświadczenia z leczeniem stomatologicznym, Twoje dziecko może okazać się wspaniałym, współpracującym z lekarzem, dobrze usposobionym pacjentem!