Artykuły

Implanty – trwałe i bezpieczne uzupełnienie braków zębowych

Implanty – trwałe i bezpieczne uzupełnienie braków zębowych

W naszej klinice przykładamy dużą staranność do dbania o uśmiechy pacjentów w każdym wieku. Do każdego z rozpoznanych przypadków staramy się dobrać optymalne metody leczenia, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. Szczególnie ważne jest to przy uzupełnianiu braków zębowych.

Wiele przypadków kwalifikuje się do leczenia protetycznego opartego na wszczepieniu implantów zębowych, które są doskonałym zastępstwem naturalnego uzębienia. Nie tylko gwarantują one wysokie walory estetyczne, ale także trwałe i bezpieczne wypełnienie braków zębowych. Nowoczesne materiały, wykorzystywane w naszej klinice, umożliwiają odtworzenie korony zębów, których kształt, kolor, struktura, a nawet przeziarnienia w pełni imitują naturalne cechy zębów pacjentów.

Po implanty sięgamy głównie z uwagi na ich trwałość, a także bezpieczeństwo pacjentów. Nowoczesne materiały stomatologiczne pozwalają na skuteczne wypełnienie braków zębowych, a także wpływają na proces gojenia, dzięki czemu pacjenci szybciej regenerują się po zabiegu. Stosowane przez nas materiały charakteryzują się wysoką biokompatybilnością, dzięki czemu ryzyko ich odrzucenia przez tkanki pacjenta jest naprawdę niskie. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań podczas przygotowywania miejsca zabiegu, a także dokładnie monitorujemy i wspomagamy proces gojenia.

W zakres naszej działalności implantologicznej wchodzi szeroki wybór implantów, które mogą być zastosowane w przypadku braku pojedynczego zęba, a także w razie rozległych braków. Zabieg wszczepienia implantów pozwala także na całkowitą odbudowę uzębienia u pacjentów zmagających się z bezzębiem. Rozwiązanie to stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych protez wyjmowanych, znacznie podnosząc codzienny komfort i wygodę pacjenta.

Warto także pamiętać, że zabiegi uzupełnienia braków zębowych mają na celu nie tylko walory estetyczne, ale także zdrowotne. Braki zębowe pozostawione bez leczenia negatywnie wpływają na kondycję całej jamy ustnej. Przede wszystkim mają one szkodliwy wpływ na nasze kości, powodując ich zanikanie w miejscu brakującego zęba. Umożliwiają one również zmiany ułożenia zębów sąsiadujących, burząc tym samym struktury i relacje pomiędzy nimi. W skrajnych przypadkach zignorowanie rozległych braków zębowych może prowadzić do trwałych zmian w strukturze kości, a tym samym do trwałych zmiany rysów twarzy.

Skuteczne leczenie implantologiczne wymaga przygotowania pełnego planu leczenia i dokładnej diagnozy. Dzięki możliwościom diagnostycznym, zapewnionym przez wyspecjalizowany, nowoczesny sprzęt, taki jak tomograf komputerowy, jesteśmy w stanie kompleksowo przygotować indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta.

Implanty z każdym rokiem zyskują na popularności i cieszą się większym zainteresowaniem pacjentów, dzięki efektom leczenia, które oferują pełną rekonstrukcję uzębienia. Inwestycja w tę metodę to gwarancja satysfakcji i znaczącej poprawy jakości życia.