Artykuły

Mosty na implantach – trwałe, estetyczne i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów z brakami zębowymi

Mosty na implantach – trwałe, estetyczne i skuteczne rozwiązanie dla pacjentów z brakami zębowymi

Dzięki postępowi technologii dentystycznej, pacjenci mają dostęp do innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Jednym z najnowocześniejszych i skutecznych sposobów na uzupełnienie brakujących zębów jest most na implantach. To indywidualnie dostosowane rozwiązanie, które zapewnia trwałość, estetykę i skuteczność.

Mosty na implantach są dedykowane pacjentom z brakującymi zębami, a ich głównym zadaniem jest przywrócenie pełnej funkcji zgryzu i estetyki uśmiechu.

Co to właściwie oznacza?

Implanty są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, a następnie na nich mocowany jest most protetyczny. Kluczowym elementem jest indywidualne podejście do każdego przypadku, uwzględniając zarówno liczbę brakujących zębów, jak i warunki panujące w jamie ustnej pacjenta.

Rozmieszczenie implantów jest dokładnie planowane, z uwzględnieniem warunków kostnych. Nie zawsze liczba implantów jest równa liczbie brakujących zębów, co wynika z indywidualnych warunków anatomicznych. Na przykład, popularną praktyką jest uzupełnianie trzech ubytków za pomocą dwóch implantów. Jednak dla bardziej skomplikowanych przypadków, można stosować większą liczbę implantów.

Istnieje również możliwość wyboru filarów dla mostu, które mogą być oparte zarówno na zdrowych zębach, jak i tych, które przeszły leczenie endodontyczne. W przypadku zdrowych zębów, do kanału wkładany jest specjalny koronowo-korzeniowy wkład, a pomiędzy filarami umieszczane jest przęsło, służące do odtworzenia brakujących zębów. Ta metoda jednak wymaga, aby potencjalne filary były zdrowe. Natomiast w przypadku zębów leczonych kanałowo, kanały muszą być prawidłowo wypełnione, bez oznak zapalenia w okolicach wierzchołka korzenia.

Mosty na implantach posiadają liczne zalety, co sprawia, że są one coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Do najważniejszych korzyści należą:

Trwałość implantów: Prawidłowo wykonany most na implantach może posłużyć pacjentowi przez wiele lat, co czyni go trwałym rozwiązaniem.

Wysoka estetyka: Praca protetyczna jest całkowicie niewidoczna, a implanty są indywidualnie dopasowywane do naturalnych zębów, co gwarantuje estetyczny efekt i naturalny wygląd uśmiechu.

Skuteczność: Mosty na implantach przywracają funkcję zgryzu, co wpływa pozytywnie na komfort pacjenta podczas jedzenia i mówienia.

Warto podkreślić, że przed podjęciem decyzji o mostach na implantach, każdy przypadek jest dokładnie analizowany przez lekarza stomatologa. Dzięki współczesnym technologiom i doświadczeniu specjalistów, pacjenci mogą cieszyć się trwałym, estetycznym i skutecznym rozwiązaniem na zastąpienie brakujących zębów.