Artykuły

Jak dbać o licówki?

Jak dbać o licówki?

Protetyka stomatologiczna stanowi znakomity sposób na poprawę estetyki uśmiechu, zwłaszcza dla osób z nieperfekcyjnym uzębieniem lub tych, które doznały uszkodzeń mechanicznych. Licówki, jako jedna z popularnych metod, oferują możliwość uzyskania pięknego i symetrycznego uśmiechu. Jednak, by utrzymać ich doskonały wygląd, konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, zarówno po przeprowadzonym zabiegu, jak i na co dzień.

Licówki – czym są?

Licówki to cienkie nakładki ceramiczne, które są mocowane na przedniej powierzchni zębów. Są one wykorzystywane głównie do korygowania niewielkich wad estetycznych, takich jak nierówności, przebarwienia czy drobne ubytki. Dzięki swojej naturalnej prezencji stanowią popularne rozwiązanie dla osób pragnących poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Zasady dbania o licówki

Zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej jest ważnym aspektem utrzymania długotrwałego efektu estetycznych licówek. Oto kilka kluczowych wskazówek:

Regularne mycie zębów – Konsekwentne mycie zębów dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku, jest niezbędne do utrzymania czystości licówek. Warto używać miękkiej szczoteczki i pasty z fluorem, unikając zbyt mocnego nacisku podczas szczotkowania.

Stosowanie nici dentystycznych – Używanie pomaga w zachowaniu czystości międzyzębowej, gdzie szczoteczka nie sięga. Zapobiega to gromadzeniu się resztek jedzenia oraz płytki nazębnej, co może prowadzić do powstawania próchnicy i problemów z dziąsłami.

Płukanie jamy ustnej płynami do higieny jamy ustnej – Płukanie ust płynami do higieny jamy ustnej pomaga w eliminowaniu bakterii oraz zapobieganiu problemom z dziąsłami. Wybieraj płyny bezalkoholowe, które nie podrażniają delikatnej tkanki jamy ustnej.

Regularne wizyty kontrolne u dentysty – Wizyty kontrolne u dentysty są niezwykle istotne do utrzymania zdrowia jamy ustnej oraz kondycji licówek. Profesjonalne oczyszczanie zębów przeprowadzane przez dentystę pomaga w usunięciu płytki nazębnej i kamienia nazębnego, co zapewnia długotrwałą trwałość licówek.

Zachowanie pięknych i zdrowych licówek wymaga odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych u dentysty. Dbałość o codzienną higienę jamy ustnej oraz skrupulatność w utrzymaniu regularnych kontroli dentystycznych przyczyniają się do długotrwałego zachowania efektu estetycznych licówek.