Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

W Esdentia wykonujemy szereg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, począwszy od prostych ekstrakcji zębów aż po skomplikowane usunięcia zatrzymanych ósemek.

Chirurgia stomatologiczna

  • Konsultacja chirurgiczna 150 zł
  • Usunięcie zęba od 200 zł
  • Chirurgiczne usunięcie ósemki 800 zł
  • Implanty od 3000 zł

Chirurgia szczękowa stomatologiczna w Esdentia Lublin

Chirurgia jamy ustnej to dziedzina stomatologii, która obejmuje zabiegi chirurgiczne jamy ustnej, szczęki i zatok. Zajmuje się również sąsiadującymi obszarami głowy i szyi, może obejmować zabiegi takie jak ekstrakcja zęba, wyrównanie zębów lub rekonstrukcja szczęki. Dbanie o prawidłową higienę i zdrowe zęby to postawa, ponieważ zęby mamy na całe życie i każdy z pewnością chciałby cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Jest to możliwe, jeśli tylko zadbasz o jedną z najważniejszych części organizmu. Nasza klinika stomatologiczna w Lublinie Esdentia zapewni Ci pomoc w najtrudniejszych momentach, kiedy konieczne jest udanie się do chirurga dentysty na zabieg:

  • usunięcia zęba,
  • chirurgicznego usunięcia ósemki,
  • wprowadzenia implantu zęba.

Chirurg dentysta – stomatolog Lublin

Najczęściej chirurg stomatolog jest lekarzem, który usuwa niepoprawnie rosnące ósemki, co w istocie ma duży udział we wszystkich zabiegach. Ósemki to zęby wyrzynające się dużo później niż inne zęby stałe, co sprawia, że zwykle nie mają wystarczająco dużo przestrzeni do prawidłowego ułożenia się, a przez to najczęściej wyrastają pod nieodpowiednim kątem. Dostęp do tak odległych zębów jest także utrudniony podczas czyszczenia i leczenia, dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby usunięcie ósemek, by zaoszczędzić sobie komplikacji w przyszłości.

Decyzję o leczeniu chirurgicznym podejmują po konsultacji stomatolog i chirurg stomatolog po zapoznaniu się ze stanem jamy ustnej i zdrowia uzębienia, aby upewnić się, czy zabieg jest konieczny i jak rozległy jest stan chorobowy. Przed przystąpieniem do zabiegu zostaniesz poinformowany o wszystkich etapach, możliwych zmianach w odczuwaniu uzębienia, powikłaniach oraz o tym, jak ich uniknąć. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są pod znieczuleniem miejscowym, by wyeliminować ból i nieprzyjemne odczucia. Bywa, że znieczulenie miejscowe utrzymuje się do kilku godzin od podania, co świadczy o jego wysokiej skuteczności. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie oraz udzielą wskazówek co do dbania o jamę ustną po zabiegu.

Jednym z poważniejszych, ale często niezbędnych zabiegów jest wszczepienie implantu w kości szczęki w miejsce po usuniętym zębie. Implant pełni funkcję korzenia zęba, do którego mocuje się koronę protetyczną, czyli sztuczny ząb dopasowany do reszty uzębienia. Cały proces wszczepienia implantu rozpoczyna się od badań RTG i innych obrazów uzyskanych przez tomografię komputerową ukazujących stan kości szczęki. Po zapoznaniu się ze stanem kości dentysta przygotowuje miejsce na implant, który po umieszczeniu w kości musi się dobrze wygoić i połączyć z naturalnymi tkankami pacjenta. Gojenie trwa od 6 tygodni – w zależności od umiejscowienia implantu i szybkości regeneracji – czasem do kilku miesięcy.

W momencie usunięcia jednego z zębów powiększa się przestrzeń dla innych zębów i mogą one się przesuwać w wyniku migracji, a to prowadzi do nieprawidłowego zgryzu przez brak wszystkich punktów stycznych. Wtedy konieczne jest uzupełnienie braków, ponieważ migracje zębów są wskazaniem do noszenia aparatu ortodontycznego. Miejsce po ekstrakcji chorego zęba powinno zostać uzupełnione także dla lepszego samopoczucia, ponieważ kompletne, równe i białe uzębienie wskazuje na dbałość takiej osoby także w innych kwestiach.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług dentysty chirurga w Esdentia Lublin?

Dentysta chirurg specjalizuje się w poważnych zabiegach jamy ustnej, takich jak ekstrakcja zęba, rekonstrukcja szczęki, podnoszenie dna zatoki szczękowej, wszczepianie implantów, ale także operacje zatok, żuchwy i szczęki. Najczęściej zajmuje się ekstrakcją zęba zatrzymanego, wprowadzeniem implantu i usunięciem nieprawidłowo rosnących ósemek, które zwykle objawiają się intensywnym bólem. Nasi specjaliści pomogą Ci pozbyć się bólu i jego przyczyny, ponieważ nierzadko problematyczna ósemka lub brak jednego zęba wpływa na kształt całego łuku. Zabiegi chirurgiczne wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, więc są całkowicie bezbolesne i bezpieczne, co zapewniamy z pomocą doświadczonych i wykwalifikowanych stomatologów chirurgów, ponieważ dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze.

Przed skierowaniem pacjenta na zabieg chirurgiczny przeprowadzamy szczegółowy wywiad lekarski, podczas którego zbieramy informacje kluczowe dla tego typu operacji. Poinformuj nas, jeśli przyjmujesz na stałe leki, cierpisz na jakąś chorobę ogólną, jesteś po zawale mięśnia sercowego lub udarze i przyjmujesz leki przeciwkrzepliwe albo wykonywano Ci zabieg kardiologiczny. Przed operacją ważna jest informacja o obecności cukrzycy, osteoporozy, alergiach, infekcjach i innych zaplanowanych operacjach. Taka wiedza pozwoli w najbardziej bezpieczny sposób przeprowadzić zabieg, unikając możliwych trudności.

W dzień zabiegu pamiętaj o tym, by przyjść wypoczętym i przed zabiegiem zjeść posiłek, dzięki czemu organizm będzie szybciej się regenerował, a ty unikniesz przykrego uczucia głodu. Po zakończeniu operacji ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza jak unikanie gorących posiłków i wybieraj ostudzone napoje. Bezpośrednio po zabiegu zwykle przez kolejne dwie godziny nie powinno się jeść ani pić, a w ciągu następnych kilku dni unikać gorących dań, papierosów i innych używek oraz intensywnego płukania jamy ustnej, ponieważ może to naruszyć operowane miejsce.

Ze względu na ryzyko zakażenia całego organizmu z powodu niewyleczonych zębów staraj się umówić na wizytę kontrolną przynajmniej co 6 miesięcy, by mieć pewność, że stan Twojego uzębienia nie potrzebuje rozległej interwencji stomatologa chirurga.