Implantologia

Implantologia

Klinika implantologii Lublin

Najlepszym sposobem odtworzenia zęba pacjenta jest wstawienie implantu. Implanty są wykonane z materiałów, które nie uczulają i są idealnie dopasowane do kości pacjenta (są biokompatybilne z kością). W sytuacji, gdy wstawienie implantu nie jest możliwe, zachęcamy do skorzystania z leczenia protetycznego.

Jak wygląda wstawienie implantu w Esdentia?
Przed wykonaniem zabiegu prowadzimy pełnowymiarową diagnostykę obejmującą wnikliwe badanie jamy ustnej i wykonanie zdjęcia tomografii komputerowej. Dzięki temu specjalista-implantolog jest w stanie obejrzeć kość pacjenta w trzech wymiarach, ocenić podłoże kostne i ilość dostępnego miejsca, a w rezultacie zaplanować kolejne kroki leczenia. 

Samo wstawienie implantu trwa stosunkowo krótko (do około godziny) i jest całkowicie bezbolesne.

Chirurgia stomatologiczna

  • Usunięcie zęba od 200 zł
  • Chirurgiczne usunięcie ósemki 800 zł
  • Implanty od 3000 zł

Protetyka

  • Konsultacja protetyczna 150 zł
  • Korony od 1500 zł
  • Licówka porcelanowa
    (nasze prace wykonujemy w najlepszych pracowniach protetycznych, na które udzielamy rękojmi)
    2000 zł
  • Protezy od 1500 zł

Dlaczego warto wykonać implant zębowy w naszej Klinice Implantologii w Lublinie?

Czasem na skutek wypadków czy przeciwności losu zdarza się, że tracimy część uzębienia lub jesteśmy zmuszeni usunąć ząb zagrażający zdrowiu całego organizmu. Odbudowa uzębienia pomoże uniknąć zmian w ułożeniu reszty zębów, zmian pozycji stawów skroniowo-żuchwowych prowadzących do starczego wyglądu nawet młodych osób. Zmiany w zakresie ilości i ułożenia zębów mogą prowadzić do szybszego ścierania się zębów przez zwiększone tarcie niektórych obszarów oraz do problemów z rozdrabnianiem posiłków. Utrata części uzębienia niesie więc ze sobą skutki nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim długofalowe w zakresie naszego zdrowia i komfortu życia.

Esdentia to klinika implantologii w Lublinie wykonująca zabiegi w zakresie chirurgii stomatologicznej jak usunięcie zęba, założenie implantu, a także zabiegi protetyczne. Zgłaszają się do nas pacjenci, którzy pragną odzyskać idealny uśmiech i zdrowe zęby, a rozwiązaniem jest implantologia. Jest to technika na stałe odbudowująca braki w uzębieniu, polegająca na wszczepieniu biokompatybilnego implantu, który w ciągu kilku miesięcy gojenia łączy się z kością szczęki lub żuchwy.

Implanty stomatologiczne wykonywane z tytanu lub z cyrkonu są dla ludzkiego ciała obojętne, a więc w pełni bezpieczne. Zależnie od warunków anatomicznych dobierane są implanty krótkie i długie (zygomatyczne). Pierwszych używa się w przypadku dawno utraconych zębów, gdy tkanka kostna obszernie zanikła lub kiedy stan zdrowia nie pozwala na rekonstrukcję fragmentu szczęki. Długie implanty stosuje się w celu ustabilizowania zęba w kości jarzmowej z powodu braku kości w wyrostku zębodołowym.

Ząb odbudowany na implancie składa się z trzech części: implantu, łącznika i korony. Pierwszy z nich przypomina śrubkę o anatomicznym kształcie korzenia zęba i wprowadza się go w miejsce ubytku. W implancie umieszcza się łącznik, na którym mocowany jest ostatni element – korona zęba. Następnie należy dać mu czas na trwałe połączenie się z kością i całkowite wygojenie, co trwa od 4 do 6 miesięcy. Po wygojeniu i zrośnięciu się z kością zastępuje on korzeń utraconego zęba, całość implantu wygląda naturalnie i nie jest podatna na próchnicę. Takie implanty wytrzymują zwykle kilkadziesiąt lat.

Jak przebiega zabieg wprowadzenia implantu w Centrum Stomatologii Kompleksowej Esdentia w Lublinie?

Leczenie rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu medycznego, kontroli jamy ustnej oraz badania radiologicznego w celu sprawdzenia stanu kości w szczęce i żuchwie. Po przeanalizowaniu warunków kostnych lekarz ustala plan leczenia i ustala termin. Podczas tej wizyty przeprowadzamy jeszcze profesjonalne czyszczenie zębów, a pacjent otrzymuje zalecenia do przestrzegania przed zabiegiem.

Zabieg wprowadzenia implantu jest przeprowadzany w znieczuleniu, więc jest bezbolesny. Trwa od pół godziny do dwóch godzin w przypadku większej liczby implantów, a następnie miejsca implantacji zabezpieczamy szwami. Zdejmujemy je po wygojeniu się ran, co trwa zwykle od 7 do 14 dni. W tym czasie pacjent powinien przestrzegać wszystkich zaleceń i stosować otrzymane produkty do higieny jamy ustnej.

Po ocenie stanu rany lekarz zdejmuje szwy i ustala terminy wizyt kontrolnych. W czasie osteointegracji, czyli procesu łączenia się implantu z kością szczęki, bardzo ważna jest odpowiednia higiena, by nie doszło do komplikacji. Początkowo należy szczotkować zęby szczoteczką o miękkim włosiu, by nie uszkodzić rany, która stanie się najbardziej podatnym miejscem na pojawiające się bakterie. Prawidłowe nawyki uchronią Cię przed nieprzyjęciem implantu przez Twój organizm.

Po upływie od 4 do 9 miesięcy przychodzi czas na wizytę kontrolną, podczas której odsłania się implant i wkręca tzw. śrubę gojącą. Ma ona za zadanie ukształtowanie dziąsła nad wszczepem do ostatecznego kształtu implantu z koroną i ułatwia gojenie się ukształtowanego dziąsła. Ten etap trwa do 14 dni.

Przedostatnim krokiem jest wykonanie wycisków protetycznych, według których dobierany jest idealny kolor i kształt anatomiczny nowego zęba.

Ostatnia wizyta tego cyklu leczenia odbywa się w 7-14 dni od pobrania wycisków do wykonania koron umieszczanych na wygojonych i na stałe połączonych implantach.

Po zabiegu implementacji należy zastosować się do wytycznych oraz wybierać się na wizyty kontrolne co pół roku. Nie tylko, mając implant, higiena jamy ustnej jest bardzo ważna – często można zapobiec konieczności kosztownego i bolesnego usunięcia zęba zajętego próchnicą, jeśli dbasz o higienę i dwa razy w roku umówisz się na wizytę kontrolną.