Leczenie protetyczne

Leczenie protetyczne

PROTETYKA | KORONY CYRKONOWE | KORONKI PORCELANOWE NA ZĘBY | LICÓWKI | KOREKTA UZĘBIENIA | LUBLIN

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem i odtwarzaniem brakujących zębów. Pełne łuki zębowe są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania człowieka w wielu sferach wykraczających poza stomatologię. Korzystając z leczenia protetycznego dbamy nie tylko o piękny uśmiech, ale całościowe zdrowie i dobre samopoczucie.

Protetyka

 • Konsultacja protetyczna 150 zł
 • Korony od 1500 zł
 • Licówka porcelanowa
  (nasze prace wykonujemy w najlepszych pracowniach protetycznych, na które udzielamy rękojmi)
  2000 zł
 • Protezy 1500 zł

Stomatologia zachowawcza i endodoncja

 • Kontrola z badaniem wewnątrzustnym od 50 zł
 • Badanie wewnątrzustne z konsultacją specjalistyczną 150 zł
 • Wypełnienia Wypełnienia (leczenie wykonują doświadczeni lekarze, stosujemy światłoutwardzalne materiały tylko najwyższej jakości) od 220 zł
 • Leczenie kanałowe (leczenie wykonywane jest w powiększeniu pod osłoną koferdamu, przy użyciu narzędzi maszynowych oraz wypełnieniu kanałów ciekłą gutaperką):
 • Ząb jednokanałowy 800 zł
 • Ząb dwukanałowy 1000 zł
 • Ząb trzykanałowy 1200 zł
 • Dodatkowy kanał + 200 zł
 • Leczenie kanałowe wtórne
 • Ząb jednokanałowy 1000 zł
 • Ząb dwukanałowy 1200 zł
 • Ząb trzykanałowy 1500 zł
 • Dodatkowy kanał + 300 zł
 • Znieczulenie tradycyjne (Stosujemy tylko najskuteczniejsze środki znieczulające) 50 zł

 

PROTETYZY / KORONKI CYRKONOWE / LICÓWKI PORCELANOWE / LUBLIN

Nowoczesna protetyka w Lublinie

Protetyka jest dziedziną stomatologii, dzięki której możemy rekonstruować i rehabilitować narząd żucia. Pełne łuki zębowe umożliwiają prawidłowe trawienie, ponieważ kluczowe jest rozdrobnienie posiłków dla kolejnych procesów układu trawiennego. Ukruszenie lub utrata nawet jednego zęba może znacząco wpłynąć na ułożenie sąsiednich zębów, zgryz i stawy skroniowo-żuchwowe, co zaburza naturalny wygląd twarzy, a nawet może skutkować pojawieniem się wady wymowy. Posiadając zadbane i równe zęby, możesz czuć się pewnie i atrakcyjnie w towarzystwie.

W naszym centrum stomatologicznym Esdentia w Lublinie protetyka jest na najwyższym poziomie dzięki stomatologom z wieloletnim doświadczeniem, którzy regularnie poszerzają i aktualizują swoją wiedzę. Zabiegi proponowane przez stomatologa protetyka obejmują konsultacje protetyczne, wykonywanie mostów, koron i licówek porcelanowych oraz całościowych protez szkieletowych, elastycznych, akrylowych i na zatrzaskach. Wykonujemy koronki porcelanowe na podbudowie metalowej lub pełnoceramiczne oraz mosty protetyczne.

Korony na zęby to uzupełnienie braków i niedoskonałości zębów wykonywane zwykle z porcelany, która jest niemal nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Dla zobrazowania mówi się, że przypominają „czapeczki” na zęby, które należy nadbudować ze względu na znacznie uszkodzenie lub utratę zęba. Koronki wykorzystuje się także w przypadku zębów słabych, zagrożonych złamaniem, startych czy po leczeniu kanałowym. Choć odpowiednia higiena i dbanie o stan jamy ustnej czasem nie wystarcza, to z ich pomocą można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. W innych przypadkach, jak nieprawidłowy kształt zębów, diastema (szpary między zębami) czy ukruszony ząb, przychodzi na pomoc protetyka.

Jak przebiega leczenie protetyczne w Centrum Stomatologii Kompleksowej Esdentia w Lublinie ?

Każde leczenie protetyczne powinno być przeprowadzane tylko na wyleczonych i oczyszczonych zębach, by uniknąć niepożądanych komplikacji.

Punktem wyjścia jest chęć pacjenta do poprawy swojego komfortu życia poprzez odbudowę uszkodzonych zębów, którą zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem i gruntownego badania stanu jamy ustnej. Następnie konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego ukazującego dokładne ułożenie zębów w dziąsłach. To pozwala na zaplanowanie leczenia protetycznego, uwzględniającego oczekiwania i możliwości finansowe pacjenta, a wykonanie koronki na zęby realizujemy w przeciągu kilku wizyt. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy profesjonalne oczyszczanie, by precyzyjnie ocenić stan zębów, które będą poddane leczeniu protetycznemu i skierować do odpowiedniego specjalisty, jeśli pacjent wymaga wizyty u innego specjalisty stomatologii.

Korony na zęby wymagają wcześniejszego przygotowania zębów, na które będzie się je zakładać, dlatego podczas kolejnej wizyty konieczne jest oszlifowanie uszkodzonych zębów i wykonanie precyzyjnych wycisków protetycznych. Do czasu kolejnej wizyty zakładane są tymczasowe koronki. Zabieg szlifowania jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a taka wizyta trwa od pół godziny do 2 godzin w zależności od liczby zębów objętych leczeniem.

Wykonanie koron trwa od 7 do 14 dni, po czym są one zakładane pacjentowi i cementowane na stałe. Przez pierwszych kilka dni pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, który samoistnie znika. Jak w przypadku innych zabiegów stomatologicznych konieczna jest wizyta kontrolna co 6 miesięcy.

 

Licówki to także wytwór protetyczny wykonywany z porcelany, ale głównie pełni funkcję estetyczną, a nie zdrowotną. Są to cienkie płatki porcelanowe przyklejane do przedniej powierzchni zęba w celu poprawy wyglądu nierównych, startych, przebarwionych lub zbyt małych zębów. Podczas dopasowywania licówek stomatolog protetyk dobiera odcień porcelany do reszty uzębienia lub w przypadku zastosowania licówek na całych łukach – wybierany jest jaśniejszy odcień porcelany dla poprawienia wyglądu.

Mimo że z pomocą licówek można szybko osiągnąć piękny uśmiech, to stan zdrowia jamy ustnej nie poprawi się bez wizyty u ortodonty lub dentysty. Przeciwwskazaniem do założenia licówek jest nadmierne zniszczenie zębów, choroby przyzębia, próchnica oraz bruksizm, czyli skłonność do silnego zgrzytania zębami.

Po skorzystaniu z usług protetyka należy odwiedzać go regularnie co pół roku w celu skontrolowania stanu uzupełnienia protetycznego, by jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

Korony zębowe to imitacje zębów naturalnych wykorzystywane w stomatologii do ochrony, odbudowy i poprawy walorów estetycznych uzębienia pacjenta. Korony wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, w zależności od potrzeb pacjenta oraz wymogów przeprowadzanych zabiegów stomatologicznych. Jednym z najpopularniejszych rodzajów koron zębowych są korony porcelanowe.

 • korony porcelanowe na podbudowie metalowej – to najczęściej wykonywane korony protetyczne. Charakteryzują się trwałością i atrakcyjnymi cenami,
 • korony porcelanowe z podbudową z tlenku cyrkonu – są odporne chemicznie oraz trwałe, a co więcej podbudowa z tlenku cyrkonu charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi i jest w pełni hipoalergiczna,
 • korony pełnoceramiczne – wykonywane są w całości z ceramiki, gwarantując estetyczny wygląd (bardzo trudno odróżnić je od zębów naturalnych).
 • korony akrylowe – są wykorzystywane jako korony tymczasowe, np. podczas leczenia zębów lub przed założeniem koron docelowych.

Porcelana jest trwałym, wytrzymałym materiałem, którego kolor można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta, dzięki czemu idealnie imituje zęby naturalne. Warto wiedzieć, że nie wywołuje ona żadnych negatywnych reakcji organizmu po obsadzeniu jej w jamie ustnej.