Profilaktyka

Profilaktyka

Higienizacja jest podstawowym zabiegiem wykonywanym u pacjentów. Powinna być wykonana u każdego pacjenta przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek innego leczenia (zachowawczego, chirurgicznego, ortodontycznego itp.)

Polega na usunięciu złogów nazębnych w postaci kamienia oraz osadów, które wraz z bakteriami niszczą nasze dziąsła i wyrostek kostny.

Na cały pakiet składa się skaling, piaskowanie, polerowanie powierzchni zębów oraz lakierowanie. W Esdentii skaling (usunięcia kamienia nazębnego) wykonujemy metodą „no pain „ kontrolując moc użytych ultradźwięków dzięki czemu zabieg jest jak najmniej odczuwalny dla pacjenta. Następnie stosowana jest piaskarka z odpowiednio dobranym rozmiarem ziaren piasku, na koniec ząb wygładzamy specjalnymi pastami oraz zabezpieczamy kanaliki zębinowe lakierem w celu wykluczenia nadwrażliwości pozabiegowej oraz wzmocnienia szkliwa.

Profilaktyka

  • Pakiet (skaling, piaskowanie, polerowanie, lakierowanie) 350 zł
  • Wybielanie gabinetowe (najnowsza metoda przy której nie występuje nadwrażliwość) 1500 zł
  • Wybielanie nakładkowe (domowe) 1200 zł
  • Skaling 200 zł
  • Piaskowanie 200 zł

Klinika dentystyczna Esdentia Lublin - profesjonalne czyszczenie zębów, skaling, piaskowanie, lakierowanie, polerowanie

Bardzo ważna jest profilaktyka w zakresie stomatologii, ponieważ każde dłuższe zaniedbanie może prowadzić do wielu chorób, takich jak zapalenie dziąseł, próchnica zębów i inne. Jednym ze sposobów zapobiegania temu jest wizyta u dentysty i zadbanie o stan swojego uzębienia. Może to pomóc w zapobieganiu gromadzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego, które przyczyniają się do bolesnych doświadczeń w przyszłości. Nasz dentysta doradzi również, jak należy myć skutecznie zęby i co należy jeść, aby zęby nie zostały dotknięte chorobami. Higienizacja zębów w klinice Esdentia w Lublinie odbywa się bezboleśnie, ponieważ wykorzystujemy do tego wydajny i delikatny sprzęt najlepszej jakości.

 

Jak wykonywane jest czyszczenie zębów W centrum stomatologicznym Esdentia w Lublinie?

W centrum stomatologicznym Esdentia w Lublinie wraz z naszymi specjalistami od higienizacji zadbasz o stan jamy ustnej dzięki takim zabiegom jak: piaskowanie, skaling, lakierowanie i wybielanie. Zabiegi te zapewnią Ci także estetyczny wygląd, co niewątpliwie będzie miało pozytywny wpływ na Twoją samoocenę.

Korzystanie z dóbr oferowanych nam przez przemysł spożywczy wiąże się z odpowiedzialnością za swoje ciało, a w szczególności za uzębienie. Zbyt gorące lub zimne potrawy, słodycze w nadmiernej ilości czy używki mogą prowadzić do szybszego uszkodzenia zębów. Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważne z tego względu, że po pojawieniu się stałych zębów mają one nam służyć przez całe życie.

Brak odpowiedniej higieny prowadzi do gromadzenia się kamienia nazębnego, rozwoju próchnicy pierwotnej lub wtórnej, która zajmuje z czasem cały ząb i prowadzi do obumarcia miazgi zęba. Taki ząb zmienia barwę i staje się bardziej kruchy, a tkanki wokół martwego zęba są narażone na stany zapalne, parodontozę, rozwój bakterii i choroby przyzębia. Zapobiegniesz temu, łącząc codzienne staranne szczotkowanie z profesjonalnym oczyszczaniem zębów, które powinno być przeprowadzane co pół roku zależnie od potrzeb. Każdy zabieg jest bezbolesny i wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów wykorzystujących sprzęt i preparaty najnowszej technologii.

Cały pakiet oczyszczania zębów obejmuje skaling, piaskowanie, polerowanie i lakierowanie. Przeprowadzając skaling, możesz pozbyć się kamienia nazębnego i innych twardych złogów poprzez rozbijanie ich skalerem ultradźwiękowym. Piaskowanie ma na celu usunięcie osadów i przebarwień nimi powodowanych. Bardzo drobny piasek w połączeniu z wodą pod odpowiednio dobranym ciśnieniem czyści niechciane osady z przestrzeni międzyzębowych, nie powodując bólu ani uszkodzeń szkliwa. Kolejnym etapem jest polerowanie, czyli wygładzenie zębów, by pozbyć się szczelin, w których mogą osadzać się zanieczyszczenia. Końcowym etapem jest lakierowanie z użyciem preparatów z fluorem, by je zremineralizować i zabezpieczyć zęby przed nadmierną wrażliwością.

POLEROWANIE – LAKIEROWANIE – SKALING – PIASKOWANIE  ZĘBÓW – LUBLIN – ESDENTIA

Codzienna higiena i regularne wizyty kontrolne u stomatologa pozwolą Ci zachować zdrowy i piękny uśmiech.

Rola dentystów w społeczeństwie zmieniła się z biegiem czasu i teraz zapewniają również pielęgnację higieniczną i profilaktyczną, jak:

  • skaling,
  • piaskowanie,
  • polerowanie,
  • lakierowanie,
  • wybielanie.

Skaling służy do czyszczenia zębów i usuwania płytki nazębnej (stwardniałej śliny) poniżej linii dziąseł, która jest jedną z głównych przyczyn chorób dziąseł. Pierwszym krokiem przed tym zabiegiem powinno być upewnienie się, że zęby są zdrowe i wolne od infekcji. Następnie dentysta może użyć skalera, aby usunąć kamień nazębny poprzez rozbicie go drganiami ultradźwiękowymi.

Piaskowanie to zabieg stomatologiczny, podczas którego usuwane są osady, nadmierna płytka nazębna i przebarwienia z powierzchni zębów. Proces piaskowania rozpoczyna się od pierwszego nałożenia przez dentystę powłoki ochronnej na ząb. Po tym dentysta usunie osady piaskarką stomatologiczną, która czyści zęby i przestrzenie międzyzębowe mieszanką drobnego piasku i wody, która rozpylana jest z tego urządzenia. Technika ta może być stosowana jako alternatywa dla innych form leczenia stomatologicznego lub jako część rutynowej higienizacji.

Polerowanie to jeden z etapów pakietu higienizacji zębów, który polega na wygładzeniu przestrzeni, z których usunięto kamień i inne osady, po czym przechodzi się do lakierowania powierzchni zębów.

Lakierowanie ma służyć nie tylko celom estetycznym, ale przede wszystkim zabezpiecza przed nadwrażliwością na skrajne temperatury. Preparat wykorzystywany do lakierowania zawiera fluor, a po takim zabiegu zęby są wyjątkowo gładkie i lśniące.

Wybielanie zębów rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia zębów z osadów i kamienia nazębnego, po czym zabezpieczamy dziąsła przed kontaktem z preparatem wybielającym, nakładamy żel wybielający i aktywujemy go z pomocą lampy UV. Cały zabieg trwa około 40 minut, a efekty są widoczne natychmiast.