Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

BEZBOLESNY DENTYSTA / STOMATOLOG DZIECIĘCY / LUBLIN

W Esdentia kładziemy bardzo duży nacisk zarówno na edukację, profilaktykę oraz leczenie małych pacjentów. Nasi specjaliści są doskonale przygotowani do współpracy z najmłodszymi oraz ich rodzicami.

Dlaczego warto odwiedzić Estendia zanim dziecko poczuje ból?

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, które są już między 1,5 a 2 rokiem życia. Nawet jeśli dziecko nie odczuwa żadnego dyskomfortu lub bólu, zdecydowanie zachęcamy do odbycia wizyty adaptacyjnej w Esdentia. Wówczas, gdy pojawi się realna potrzeba leczenia, maluch będzie odpowiednio przygotowany do współpracy z naszymi specjalistami.

Dbamy, aby nasze spotkania z dziećmi były dla nich przyjemne i ciekawe. Chcemy, aby dzieci miały pozytywne skojarzenia z gabinetem. W czasie pierwszej wizyty pokazujemy maluchom sprzęty, opowiadamy o tym, jak wygląda zwykła wizyta oraz zapoznajemy z naszymi specjalistami. Wówczas nie przeprowadzamy jeszcze konkretnych zabiegów – naszym priorytetem jest zaciekawienie dzieci i zbudowanie z nimi relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. 

1. Stomatologia dziecięca

  • Wizyta adaptacyjna 100 zł
  • Wypełnienia (oferujemy duży wybór kolorów, stosujemy materiały tylko najwyższej jakości) 200 zł
  • Znieczulenie (Stosujemy tylko najskuteczniejsze środki znieczulające) 50 zł
  • Usunięcie zęba mlecznego od 100 zł

Bezbolesny dentysta dziecięcy w Esdentia Lublin

Leczenie uzębienia dzieci w klinice Esdentia to wizyty przystosowane do każdego członka Twojej rodziny, także tych najmłodszych. To specjalność stomatologiczna skierowana do dzieci od noworodków po nastolatków. Dzięki zaawansowanej technologii używanego sprzętu, powierzchniowych preparatów znieczulających i delikatnemu, bezbolesnemu leczeniu możemy sprawić, że wizyty Twojego dziecka będą przyjemnością.

Oferujemy korekcję wad zgryzu i zabiegi profilaktyczne dla dzieci w każdym wieku. Leczenie najmłodszych zaczynamy od wizyty adaptacyjnej, by zapoznać ich z otoczeniem i stworzyć pozytywne doświadczenia w gabinecie dentystycznym. Dbanie o zęby od pierwszych lat życia i entuzjastyczne podejście do kwestii higieny tworzy dobre nawyki i świadome podejście do stanu swojego organizmu. Edukacja dzieci i ich rodziców na temat wizyt u dentysty i właściwej pielęgnacji jamy ustnej gra dużą rolę w przebiegu leczenia.

Wczesne wykrycie próchnicy jeszcze na etapie zębów mlecznych jest sygnałem do wizyty u dziecięcego dentysty, ponieważ może to wpływać nie tylko na nieprawidłowy rozwój i szybsze wystąpienie próchnicy zębów stałych, ale także na samoocenę dziecka i kontakty z rówieśnikami. Dzieci bowiem nie rozumieją jeszcze wszystkiego i mogą ograniczać relacje z osobami, które znacząco różnią się od nich. Przedwczesna utrata mleczaków może spowodować wady zgryzu, swobodne migracje zębów i stłoczenia wyrastających zębów stałych, co niesie za sobą konsekwencje w postaci długotrwałego leczenia ortodontycznego. W momencie utraty zęba mlecznego, kiedy jeszcze ząb stały nie jest gotowy do odsłonienia się z dziąsła, szczęki inaczej się układają i niekorzystnie modyfikują pamięć mięśniową twarzy.

Naucz swoje dziecko dbać o swoje zdrowie i higienę, by jak najdłużej cieszyło się nienagannym stanem swojego ciała. W klinice Esdentia w Lublinie dentyści dziecięcy doskonale znają się na pracy z dziećmi i robią wszystko, by nie zniechęcić młodych ludzi do dbania o swoje zęby, które powinny nam służyć do końca życia.