Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

W Esdentia zapewniamy kompleksową, stałą opiekę stomatologiczną nad naszymi pacjentami. Zachęcamy do korzystania z wizyt kontrolnych (raz na 6 miesięcy). Leczenie próchnicy przeprowadzamy bez bólu używając do tego celu najlepszych środków znieczulających oraz w osłonie koferdamu i przy użyciu lup stomatologicznych. Dzięki temu uzyskujemy perfekcyjną izolację pola zabiegowego od dostępu śliny i bakterii, a powiększenie zapewnia nam większą kontrolę podczas całego procesu leczenia.

Stomatologia zachowawcza i endodoncja

 • Kontrola z badaniem wewnątrzustnym od 50 zł
 • Badanie wewnątrzustne z konsultacją specjalistyczną 150 zł
 • Wypełnienia
  (Leczenie wykonują doświadczeni lekarze, stosujemy światłoutwardzalne materiały tylko najwyższej jakości)
  od 220 zł
 • Leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu
  (leczenie wykonywane jest w powiększeniu pod osłoną koferdamu, przy użyciu narzędzi maszynowych oraz wypełnieniu kanałów ciekłą gutaperką):
 • Ząb jednokanałowy 800 zł
 • Ząb dwukanałowy 1000 zł
 • Ząb trzykanałowy 1200 zł
 • Dodatkowy kanał + 200 zł
 • Leczenie kanałowe wtórne
 • Ząb jednokanałowy 1000 zł
 • Ząb dwukanałowy 1200 zł
 • Ząb trzykanałowy 1500 zł
 • Dodatkowy kanał + 300 zł
 • Znieczulenie tradycyjne
  (Stosujemy tylko najskuteczniejsze środki znieczulające)
  od 50 zł

Klinika stomatologiczna Esdentia Lublin - bezbolesne borowanie

W klinice stomatologicznej Esdentia zajmujemy się leczeniem i profilaktyką stanu uzębienia, co stanowi kompleksową opiekę stomatologiczną wraz z endodoncją i stomatologią zachowawczą. Jest to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką chorób zębów, leczeniem próchnicy i ubytków, by jak najdłużej cieszyć się zdrowym uśmiechem. Aby mieć pod kontrolą stan swoich zębów, zaleca się wizytę kontrolną co najmniej raz na pół roku oraz codzienną higienę jamy ustnej.

W nieleczonych i zaniedbanych zębach, gdzie rozwija się próchnica, mogą pojawić się tak duże uszkodzenia, że konieczna będzie ekstrakcja zęba z zębodołu w szczęce i wprowadzenie implantu. Od chwili pierwszych oznak bólu do momentu wstawienia implantu wraz z koroną może minąć nawet rok, a cały proces wiąże się z dyskomfortem, czasem silnym bólem i większym kosztem jednorazowego leczenia. Można tego uniknąć, regularnie odwiedzając dentystę, który oceni stan jamy ustnej i zaleci leczenie dostosowane do powstałych zmian.

Kontrolne badanie stomatologiczne nie jest bolesne, a może zaoszczędzić kolejne zabiegi. Zaawansowane zmiany próchniczne są przyczyną ropni, zgorzeli, zapalenia okostnej, zapalenie ucha i oka, a nawet zapalenie opon mózgowych i problemy ze stawami w dalszych etapach. Dlatego jak tylko zauważysz jakieś zmiany w swoim uzębieniu jak: ukruszenie zęba, wykruszenie się plomby, ból zęba lub dziąsła, krwawienie podczas mycia zębów i plucie krwią, nadwrażliwość na ciepło i zimno, należy jak najszybciej udać się do dentysty.

W Esdentia możesz dogłębnie zadbać o swoje zęby, ponieważ oferujemy zabiegi stomatologii zachowawczej, zwaną też stomatologią ogólną, endodoncji, ortodoncji, higienizacji i chirurgii stomatologicznej. W przypadku osób, które nie odwiedzają regularnie gabinetu dentystycznego, proponujemy wykonać pakiet zabiegów profilaktycznych z zakresu higienizacji, co pozwoli zauważyć wszystkie uszczerbki. Zabiegi wypełnienia i leczenie kanałowe wykonują doświadczeni specjaliści po zastosowaniu wysokiej jakości bezpiecznych środków znieczulających i z użyciem wytrzymałych światłoutwardzalnych kompozytów. Leczenie kanałowe wykonujemy przy użyciu lup stomatologicznych, zapewniających precyzję ruchów oraz koferdamu, dzięki czemu uzyskujemy szczelną izolację pola zabiegowego od wytwarzającej się śliny. Leczenie kanałowe jest zalecane, kiedy miazga wewnątrz zęba jest zaatakowana przez próchnicę lub uszkodzona mechanicznie po ukruszeniu zęba. Chora miazga zębowa charakteryzuje się pulsującym silnym bólem promieniującym w stronę oka, ucha, skroni i potylicy, który może się nasilać wieczorem, podczas wstawania z łóżka i każdej zmiany pozycji. W przypadku kompletnie zdegenerowanej tkanki miazgi konieczne jest usunięcie jej z wnętrza zęba i wypełnienie kanałów ciekłą gutaperką, która jest materiałem biozgodnym termoplastycznym (gutaperką) oraz odbudowuje się wypełnieniem stomatologicznym lub protetycznym, jeśli wystąpi taka potrzeba.

Zapraszamy na wizytę kontrolną z konsultacją specjalistyczną!